Obrady 64. posiedzenia Sejmu w pigułce
31 marca, 2014
Ekoistki – IX Akademia Kobiet Zainspirowanych
1 kwietnia, 2014

Z wizytą na Wałbrzyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Nie da się przecenić aktywności Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz ich zasług na rzecz polityki senioralnej. Od lat obserwuję ich działalność i doceniam wkład w integrację międzypokoleniową. – podkreśla Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

W piątek, 28.03., parlamentarzystka zawitała w murach wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, by porozmawiać ze słuchaczami WUTW o swojej pracy w Sejmie RP. Posłanka opowiedziała m.in. o funkcji wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego PO RP, udziale w komisjach oraz obowiązkach w Radzie Ochrony Pracy.

Podczas spotkania poruszono również bieżące problemy m.in. protest rodziców niepełnosprawnych dzieci domagających się podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej. Zajęcia z posłanką zakończono symbolicznym wpisem do indeksu.

Przypomnijmy również, że od grudnia samorządy w całym kraju mogą powoływać gminne Rady Seniorów. Wprowadzona z inicjatywy Platformy Obywatelskiej nowa instytucja będzie partnerem i doradcą dla samorządów gminnych. To jest jeden z elementów budowania nowych filarów „polityki senioralnej” państwa. Rady Seniorów mają reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców wobec władz samorządowych oraz formułować opinie dotyczące strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy. Rada taka ma składać się z „przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku”.