Posłowie rozpoczęli kolejne obrady
8 października, 2014
Musimy się od Was uczyć
17 października, 2014

Z serdecznymi życzeniami dla nauczycieli

Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? /Deanna Beisser/
Drodzy Nauczyciele,

Z okazji Święta Edukacji Narodowej, które jest momentem docenienia Waszego codziennego trudu, jaki wkładacie w wychowanie dzieci i młodzieży, a także kształcenie dorosłych, pragnę i ja przyłączyć się do chóru osób składających Wam życzenia.

Życzę Wam, aby każdy dzień był inspiracją na dzień kolejny. Aby wdzięczność Waszych uczniów nie kończyła się wraz z ukończeniem nauki w szkole. Życzę, abyście odnajdywali satysfakcję w każdym momencie swojej pracy, i czerpali energię do działania z odnoszonych, mniejszych i większych, sukcesów.

Prywatnie – każdemu z Was z osobna życzę pełnego miłości domu rodzinnego, codziennej radości z najdrobniejszych nawet spraw i jak najmniej trosk. Zawodowo – abyście czuli się ludźmi spełnionymi.

Wasza praca jest bezcennym dobrem. Dajecie, jak w powyższym cytacie, wszystko, co w Was najlepsze… cudzym dzieciom. Całym ich pokoleniom. Kim bylibyśmy my wszyscy, gdyby na naszej drodze życiowej nie było nauczycieli?

Z wyrazami szacunku
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Poseł na Sejm