Największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha
4 kwietnia, 2019
Wizyta gospodarcza w Głuszycy
8 kwietnia, 2019

XXII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej stanowią tradycyjne rozpoczęcie przygotowań do Świąt Wielkiejnocy. Wydarzenie łączy z sobą wszystkie pokolenia: dzieci, rodziców i seniorów. Uroczystości towarzyszy kiermasz pięknych ozdób świątecznych i pysznych potraw wielkanocnych. W trakcie imprezy odbywają się również występy artystyczne oraz prelekcje o tradycjach wielkanocnych na Ziemi Kłodzkiej.
Było barwnie, wesoło, gwarnie i smacznie! Ziemia Kłodzka stanowi niezwykły tygiel kulturowy, w którym przenikają się tradycje kultury czeskiej, niemieckiej, polskiej oraz przybyłych na te tereny mieszkańców dawnych Kresów. Podczas tegorocznego spotkania nie można było oderwać oczu od pięknie zastawionych stołów z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, barwnych palm, pisanek i wyrobów rękodzielniczych.
Miałam szansę degustować i poznać przepisy na niektóre z prezentowanych dań. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz sołectw spisały się na medal. Każda zasługuje na wyróżnienie. Polecam serdecznie Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej, ja za rok na pewno przyjadę. Dziękuję za gościnność – podsumowuje Katarzyna Mrzygłocka.