Dziś Dzień Pracownika Socjalnego
21 listopada, 2011
Poseł Mrzygłocka wysłuchała w sprawie MPK
22 listopada, 2011

Wysłuchanie poselskie w sprawie wałbrzyskiego MPK

O upadłości MPK w Wałbrzychu rozmawiali dziś w biurze posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej radni miejscy Artur Torbus (Platforma Obywatelska) i Mirosław Lubiński (Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa), a także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Bartolik (Prawo i Sprawiedliwość), Cezary Sokół, prezes dolnośląskiego zarządu Stronnictwa Demokratycznego oraz Leszek Waszczak, przedstawiciel prywatnej firmy przewozowej. Zaproszeni na spotkanie z posłanką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką zostali również przedstawiciele MPK, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz posłanka Prawa i Sprawedliwości Anna Zalewska, ale z różnych przyczyn nie mogli oni wziąć w nim udziału.
Kwestia upadłości miejskiej spółki budzi wiele kontrowersji. Zdaniem uczestników spotkania z Izabelą Katarzyną Mrzygłocką, w ogóle nie powinno było do niej dojść. – To sytuacja niekorzystna dla mieszkańców i dla budżetu gminy, bo według ogłoszonego przetargu za większe pieniądze kupimy mniej usługi – mówił Leszek Waszczak.
– Zbyt łatwo przechodzimy do porządku dziennego nad faktem, że MPK upado – podkreślał z kolei Mirosław Lubiński.
Spółkę, zdaniem osób obecnych na spotkaniu, można było uratować. – Miała ona kłopoty finansowe, ale miała też ze strony władz miasta gwarancję pokrycia strat w przyszłym roku – mówił Mirosław Bartolik. Cezary Sokół dodał: – Kiedy pojawił się w niej syndyk masy upadłościowej, udało mu się renegocjować umowy leasingowe i zawrzeć ugodę z ZUS-em. Dlaczego gmina wcześniej tego nie zrobiła?
Swoje wątpliwości goście posłanki sformułują na piśmie. – Poprosiłam o nie i otrzymam je w ciągu najbliższych kilku dni. Wówczas przeanalizuję sprawę i podejmę decyzję odnośne dalszych działań w tej sprawie – mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Zdjęcie: Polska Strona Komunikacyjna