Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Świat bez barier”
15 czerwca, 2014
Dzień Dziecka jeszcze raz
16 czerwca, 2014

Wyjątkowy festiwal – Targira 2014

Za nami 5. już odsłona Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira, na której blisko 40 wystawców z całego kraju zaprezentowało  swoje wyroby w świebodzickiej hali OSiR. Na odwiedzających gości czekało również wiele dodatkowych atrakcji, m.in. warsztaty, występy, specjalne wystawy oraz konkursy.

Przypomnijmy, że Festiwal odbył się już po raz kolejny pod honorowym patronatem Katarzyny Mrzygłockiej.

Przede wszystkim chcę pogratulować pomysłodawcy wytrwałości . To już jest piąty, jubileuszowy Festiwal. Festiwal wyjątkowych ludzi. O tym, że jesteście wyjątkowi świadczą prace, które możemy tu podziwiać. Dziękuję, że Państwo tutaj jesteście i za to, że my możemy zapoznać się z tym, co Państwo robicie. – powiedziała Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

W tym roku organizatorzy m.in. wraz z Fundacją Księżnej Daisy przygotowali dla publiczności wyjątkową wystawę – prezentację klejnotów księżnej Daisy — pani na Książu i Pszczynie. W ramach Festiwalu zorganizowano również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (m.in. z metaloplastyki, witrażownictwa, gliny ceramicznej oraz zajęcia z podstaw tworzenia biżuterii) oraz warsztaty dla pań pt. „Jedwabne inspiracje”. Kolejną atrakcją Festiwalu była wystawa Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego.

fot. R. Bajek, walbrzyszek.com