Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie – 10 lat minęło
17 września, 2012
Świat w obiektywie Violi Mazurek
17 września, 2012

Ważny rok dla Strzegomia

Swoje 770. urodziny świętuje w tym roku miasto Strzegom. Z tej okazji wiele się w nim dzieje. W oficjalne obchody święta miasta włączyła się oczywiście również Rada Miejska, której przedstawiciele na szczególną sesję i uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Strzegomia Jego Ekscelencji Francesco Pio Tamburrino zaprosili między innymi posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką. Choć nadmiar obowiązków nie pozwolił jej z zaproszenia skorzystać, przesłała strzegomianom serdeczne życzenia, które zostały przekazane burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie i przewodniczącemu rady, Tadeuszowi Wasyliszynowi.
Szanowni Państwo,
choć obowiązki sejmowe nie pozwoliły mi być z Państwem w tak ważnej dla miasta Strzegomia chwili, duchem jestem właśnie w Waszej pięknej, 770-letniej granitowej stolicy. Miejscu, w którym każdy zakątek czerpie swój urok właśnie z tej wielowiekowej historii i któremu długa tradycja nadała niepowtarzalny charakter. Dziś, kiedy mija 770 lat od momentu nadania Strzegomiowi praw miejskich, mogą Państwo być dumni ze swojej małej Ojczyzny.
Za Państwa pośrednictwem chciałabym życzyć wszystkim mieszkańcom Strzegomia, aby żyło im się tutaj coraz wygodniej, aby ich miasto nadal piękniało i rozwijało się i aby zawsze czuli się szczęśliwi w swoim miejscu na Ziemi. Niech nie opuszcza Państwa optymizm i wiara w to, że przed Państwem kolejne stulecia sukcesów i dobrodziejstw. Niech wspaniała historia Strzegomia trwa jeszcze przez kolejne 770 lat i wiele, wiele dłużej.