Walim w sieci LTE

17 marca 2015 - Blog, Media - Brak komentarzy

16 marca popisano umowę na realizację zadań zaplanowanych w projekcie „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Walim”. Środki na ten cel pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W efekcie około 95 % obszaru gminy zostanie pokryte siecią umożliwiającą bezpłatny dostęp do internetu za pomocą łącza WiFi. Ponadto zakupionych zostanie blisko 400 zestawów komputerowych, które trafią do gminnych instytucji kulturalnych i oświatowych oraz do mieszkańców gminy, w szczególności do zdolnych uczniów, osób spełniających kryteria dochodowe, osób niepełnosprawnych oraz osób 50 plus.

„Gmina Walim jest gminą, która wyprzedziła inne gminy w Polsce, realizując projekt w takiej technologii, na tak szeroką skalę”. – zaznaczył Andrzej Halicki, minister adminsitacji cyfryzacji, który uczestniczył w spotkaniu.

Podpisana umowa obejmuje zaprojektowanie i budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie beneficjentów w ramach projektu. Zakończenie realizacji zadania przewidziane jest do 31 grudnia 2015 roku.

„Cieszę się, że dzięki projektowi wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą mogli bezpłatnie korzystać z sieci globalnej. W dzisiejszych czasach powszechny dostęp do Internetu to konieczny warunek rozwoju.”– mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka, zastępca przewodniczącego Komisji Administracji i Cyfryzacji, która od samego początku wspiera gminną inicjatywę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*