Jubileuszowy XXXV Bieg Krasnali w wiosennej odsłonie
12 maja, 2014
Diament Wolności dla marszałka Senatu
15 maja, 2014

VII Edycja Święta Ziemi na Brzegu Jeziora

Za nami VII edycja konkursu ekologicznego pn. „Święto Ziemi na Brzegu Jeziora”, która odbyła się w ramach akcji Sprzątanie Świata 2014. Wydarzenie odbyło się tradycyjnie pod patronatem Pani Poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.

O godzinie 11 na sygnał straży pożarnej rozpoczęły się porządki wokół Jeziora Bystrzyckiego. Ich efektem było uzbieranie 155,5 worka śmieci. Po tak sumiennie wykonanym zadaniu, na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, któremu towarzyszyły występy taneczne grupy Black & White z Zespołu Szkół w Walimiu oraz Eryka Sowy i Justyny Sobczyńskiej, a także wesołe harce dwóch sympatycznych sów, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na uroczystości pojawili się honorowi goście, tacy jak Prezes WFOŚiGW w Szczawnie-Zdroju  Jerzy Ignaszak, Prezes Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dzierżoniowie – Andrzej Bronowicki, Kierownik Zespołu Elektrowni Wodnych Wałbrzych – Henryka Hammera oraz wiele innych znamienitych osobowości. Przedmiotem zmagań ekodrużyn był pojedynek na zebranie jak największej ilości śmieci oraz test ekologiczny dla najmłodszych.

Poziom reprezentowany przez wszystkich zawodników był niezwykle wysoki. Zaś na najlepszych czekały nagrody. Wydarzenie odbywało się pod czujnym okiem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu Śląskim i Dziećmorowicach oraz ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.