60 lat Jaworzyny Śląskiej
9 listopada, 2014
Obchody Dnia Niepodległości w Świdnicy
14 listopada, 2014

Uroczyście w Walimiu

Podczas XLV uroczystej sesji Rady Gminy Walim podsumowano prace samorządowców w kadencji 2010-2014. Nie obyło się bez podziękowań oraz tradycyjnie przyznano tytuł – Przyjaciel Gminy Walim. Tytuł ten nadaje się osobie, instytucji, organizacji, która swoją działalnością przyczyniła się do promocji Gminy Walim poprzez gospodarczy, oświatowy, kulturalny lub społeczny jej rozwój.
Zaszczytnym mianem wyróżnieni zostali:
Pani Barbara Nowak – Obelinda – Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków – za pomoc i wsparcie przy pracach remontowo – konserwatorskich na Zamku Grodno.
Pan Eugeniusz Jasiewicz – Burmistrz Wolina – za wspaniałą przyjaźń, promocję naszej Gminy, za możliwość odpoczynku społeczności gminy Walim w pięknej Gminie Wolin, za wymianę doświadczeń i wiedzy samorządowej.
Pan Jerzy Pawłowski – przedsiębiorca z Dziećmorowic, tytułem Przyjaciela Gminy Walim uhonorowany został za bezinteresowną pomoc, której wielokrotnie udzielał na rzecz gminy i jej mieszkańców.
W uroczystej sesji wzięła również udział Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, wieloletni Przyjaciel Gminy, która za zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy otrzymała liczne podziękowania.