Czarny Bór – gmina ludzi z pasją
27 października, 2014
ROP walczy z nielegalnym zatrudnieniem
4 listopada, 2014

Trzeba się nawzajem wspierać

Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka uczestniczyła w konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej powiatu świdnickiego, która odbyła się 27 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Choć najważniejsza była prezentacja kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych, uczestnicy spotkania debatowali także o przyszłości regionu świdnickiego oraz funduszach, które może on otrzymać z budżetu Unii Europejskiej w kolejnych latach. Podczas konwencji wielokrotnie podkreślano, że PO wciąż stanowi dobre rozwiązanie dla młodych osób, a bratanie się partii z innymi partnerami politycznymi wszystkim nam wyjdzie na dobre. Mowa tu o poparciu Platformy dla urzędującego w Świdnicy prezydenta Wojciecha Murdzka, wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek czy kandydującego po kadencyjnej przerwie na urząd burmistrza Strzegomia Lecha Markiewicza.
O potrzebie bratania się przekonywała premier RP Ewa Kopacz oraz przewodniczący Platformy na Dolnym Śląsku Jacek Protasiewicz – goście wysłuchali ich przemówień z ustawionego telebimu. Porozumienie PO ze Wspólnotą Samorządową oraz powołanym później stowarzyszeniem Świdnickie Forum Rozwoju zaczęło się na długo przed kampanią wyborczą, ich programy zazębiały się w wielu istotnych dla miasta kwestiach. Konwencja wzbudziła duże zainteresowanie.
Wśród zaproszonych gości licznie zjawili się posłowie, w tym nie mogło zabraknąć posłanki Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej.
Fot. Dariusz Nowaczyński