Poniedziałkowe dyżury poselskie
29 czerwca, 2014
Rozpoczęli wakacje „z jajem”
1 lipca, 2014

Trwa przebudowa dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej

Jaworzyn Śląska, miasto kolei, doczeka się bezpiecznego, komfortowego i  dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych dworca. Inwestycja będzie kosztować 6 milionów złotych, zakończenie remontu planowane jest na wiosnę przyszłego roku. O środki na modernizację dworca zabiegali wspólnymi siłami burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Inwestycja obejmie przebudowę oraz kompleksową modernizację zabytkowego budynku dworca kolejowego wraz zagospodarowaniem placu przydworcowego. Odnowiona zostanie m.in. elewacja dworca.  W holu pełniącym funkcję poczekalni wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, pojawi się nowe oświetlenie, a także nowe ławki i kosze na śmieci. Co ważne, dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (pojawi się tablica wykonana w języku Braille’a umieszczona przy wejściu do poczekalni oraz winda, za pomocą której będzie można się dostać z poziomu tunelu do holu, w którym będzie zlokalizowana poczekalni dworca).

Podczas ostatniego spotkania z samorządowcami w Jaworzynie Śląskiej,  Katarzyna Mrzygłocka miała okazję przyjrzeć się trwającym pracom na dworcu.

Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się nam doprowadzić do tej inwestycji, wyczekiwanej nie tylko przez mieszkańców Jaworzyny Śląskiej. Bezsprzecznie modernizacja dworca wpłynie na poprawę jakości podróżowania, nie tylko dla osób niepełnosprawnych. – podkreślała parlamentarzystka.