„Świdnickie babki” dopisały

8 marca 2012 - Media - Brak komentarzy

Po raz pierwszy aktywne świdniczanki spotkały się przy kawie we wrześniu 2011 roku, a gościem głównym był legenda strajków gdańskich Henryka Krzywonos-Strycharska. Atrakcyjna okazała się także druga edycja “Świdnickiej Babki”. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 60 pań.
Okazało się, że nie mniej interesujące od dyskusji na tematy polityczne i społeczne jest słuchanie wierszy, piosenek, a przede wszystkim spotkanie z pasjonatkami. Gośćmi świdniczanek były poetka i malarka Barbara Malinowska, wyczarowująca w obrazach i poezji sudeckie anioły, a także Beata Norbert, właścicielka plantacji lawendy oraz Anna Ratajczyk-Łyczkowska i Anna Kmiecik z Galerii Hauseria, które z kolei tworzą autorska biżuterię. Na spotkanie zaprosiły poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy. Uczestniczki spotkania wysłuchały mini koncertu w wykonaniu barda Marcela Kamba, obejrzały pokazy zdjęć Mirosława Maciejewskiego okraszone poezją Barbary Malinowskiej i słuchały wierszy, czytanych przez autorkę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje biżuterii i lawendowych upominków. – To spotkanie ma wyjątkowy charakter. Rezygnujemy z poważnych tematów na rzecz przyjemności. To taki prezent na Dzień Kobiet – tłumaczyła Katarzyna Mrzygłocka. Miłą niespodzianką była loteria, w której wygrywał każdy los! Prezenty ufundowali Cocofee, Galeria Hauseria, Beata Norbert, Condizione, Dorota Trajder (firma Cytra), Wojciech Rut, Kamila Gadzińska, Barbara Dębska, restauracja Rynek 43, Studio Tańca Katharsis, Violetta Żakowska i Barbara Mikowska. Gościny udzieliła restauracja “Na Skarpie”
“Świdnicka Babka” ma szansę stać się cyklem. – Chcemy zachęcić do aktywności jeszcze więcej mieszkanek naszego miasta – mówi Joanna Gadzińska. – To szansa, byśmy się poznały i wspierały.
Kolejne spotkanie przy kawie będzie poświęcone reformie emerytalnej. Patronat nad “Świdnicką babką” objęła Swidnica24.pl.
asz (swidnica24.pl, 09.08.2012), zdjęcie Mirosław Maciejewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*