Biuro poselskie nieczynne 8 marca
8 marca, 2012
Serdeczności dla wszystkich Pań na Dzień Kobiet
8 marca, 2012

"Świdnickie babki" dopisały

Po raz pierwszy aktywne świdniczanki spotkały się przy kawie we wrześniu 2011 roku, a gościem głównym był legenda strajków gdańskich Henryka Krzywonos-Strycharska. Atrakcyjna okazała się także druga edycja “Świdnickiej Babki”. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 60 pań.
Okazało się, że nie mniej interesujące od dyskusji na tematy polityczne i społeczne jest słuchanie wierszy, piosenek, a przede wszystkim spotkanie z pasjonatkami. Gośćmi świdniczanek były poetka i malarka Barbara Malinowska, wyczarowująca w obrazach i poezji sudeckie anioły, a także Beata Norbert, właścicielka plantacji lawendy oraz Anna Ratajczyk-Łyczkowska i Anna Kmiecik z Galerii Hauseria, które z kolei tworzą autorska biżuterię. Na spotkanie zaprosiły poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy. Uczestniczki spotkania wysłuchały mini koncertu w wykonaniu barda Marcela Kamba, obejrzały pokazy zdjęć Mirosława Maciejewskiego okraszone poezją Barbary Malinowskiej i słuchały wierszy, czytanych przez autorkę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje biżuterii i lawendowych upominków. – To spotkanie ma wyjątkowy charakter. Rezygnujemy z poważnych tematów na rzecz przyjemności. To taki prezent na Dzień Kobiet – tłumaczyła Katarzyna Mrzygłocka. Miłą niespodzianką była loteria, w której wygrywał każdy los! Prezenty ufundowali Cocofee, Galeria Hauseria, Beata Norbert, Condizione, Dorota Trajder (firma Cytra), Wojciech Rut, Kamila Gadzińska, Barbara Dębska, restauracja Rynek 43, Studio Tańca Katharsis, Violetta Żakowska i Barbara Mikowska. Gościny udzieliła restauracja “Na Skarpie”
“Świdnicka Babka” ma szansę stać się cyklem. – Chcemy zachęcić do aktywności jeszcze więcej mieszkanek naszego miasta – mówi Joanna Gadzińska. – To szansa, byśmy się poznały i wspierały.
Kolejne spotkanie przy kawie będzie poświęcone reformie emerytalnej. Patronat nad “Świdnicką babką” objęła Swidnica24.pl.
asz (swidnica24.pl, 09.08.2012), zdjęcie Mirosław Maciejewski