Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na temat świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych
27 marca, 2014
Obrady 64. posiedzenia Sejmu w pigułce
31 marca, 2014

„Sto lat” dla Diecezji Świdnickiej

To już 10 lat odkąd Jan Paweł II podjął decyzję o utworzeniu Diecezji Świdnickiej. 29 marca w katedrze świdnickiej odprawiono z tej okazji dziękczynną mszę, której przewodniczył arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Na koniec Ksiądz Arcybiskup złożył życzenia wiernym diecezji świdnickiej.

– Ta diecezja to jeszcze nastolatka. Życzymy jej, tzn. jej wiernym, wspólnotom parafialnym, kapłanom, osobom zakonnym młodzieńczości, żywotności, chęci życia i działania, fantazji i zdolności do marzeń, jakie cechują ludzi młodych – powiedział Nuncjusz Apostolski.

W uroczystościach wzięli udział m.in. duchowni z sąsiednich diecezji, samorządowcy, parlamentarzyści, a wśród nich Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Przypomnijmy, że diecezja świdnicka jest najmłodszą diecezją w kraju. Wyodrębniona została z 13 dekanatów archidiecezji wrocławskiej i 8 dekanatów diecezji legnickiej. Jej pasterzem od dekady jest ks. prof. dra hab. Ignacy Dec. Wraz z ustanowieniem diecezji powołano do życia m.in. Wyższe Seminarium Duchowne, Caritas Diecezji Świdnickiej. Trwają prace wykończeniowe w Domu Księży Emerytów, na budowie hospicjum, powstaje również Muzeum Diecezjalne.