Spotkanie przy kawie z posłankami w Wałbrzychu i Świdnicy
8 kwietnia, 2014
Sadzenie lasu z myślą o przyszłych pokoleniach
16 kwietnia, 2014

Spotkania przy kawie z posłankami

Niebawem będzie miała miejsce 10 rocznica wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. To niewątpliwie czas podsumowań i refleksji. Z tej właśnie okazji, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka i europosłanka – Danuta Jazłowiecka zaprosiły wszystkich chętnych na spotkanie pod hasłem „To już 10 lat – przyjdź i porozmawiajmy czy zmienił się Twój świat”.

Spotkanie miało miejsce w wałbrzyskiej restauracji Maria w piątkowy wieczór. Zaś okazja do spotkania z mieszkańcami Świdnicy pojawiła się w sobotni poranek w Restauracji Rynek 43. Przy kawie i ciastku wszyscy chętni mieli okazję do bezpośredniego spotkania ze swoimi reprezentantkami  w parlamencie. Na co dzień tego typu rozmowy bywają utrudnione, zaś każdego z nas trapią niekiedy rozmaite pytania czy wątpliwości.

Kameralna atmosfera sprzyjała zadawaniu także tych najtrudniejszych, dzięki czemu mieszkańcy Wałbrzycha mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat stanu rzeczy po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, jak również dowiedzieć się co nieco na temat kuluarów funkcjonowanie sejmu  w Polsce i Brukseli. Obie posłanki miały okazję przybliżyć nieco charakter swojej pracy oraz rozwiać kilka mitów na temat wypełniania mandatu poselskiego. Była to również doskonała okazja do zadania konkretnych pytań związanych z funkcjonowaniem pewnych instytucji, co wykorzystały osoby przychodzące ze sprecyzowanym problemem, oczekujące konkretnej, bezpośredniej odpowiedzi. Pojawiły się także refleksje na temat funduszy europejskich, naszego miejsca w Europie oraz mentalności naszych krajan. Nie zabrakło także słów na temat  marzeń i pragnień, tych związanych z funkcjonowaniem w Polsce czy w kontekście geopolitycznego sąsiedztwa. Był więc czas na konkrety i czas na przyjemne rozważania, snute w miłej atmosferze. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie i fakt, iż spotkania wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, z pewnością nie była to ostatnia tego typu inicjatywa.