74. Rocznica Zbrodni Katyńskiej z udziałem parlamentarzystów
17 kwietnia, 2014
Tradycje wielkanocne w Marcinowicach
22 kwietnia, 2014

Sezon turystyczny w Walimiu otwarty !

Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku Grodno, zainaugurowane przez Adama Hausmana – Wójta gminy Walim miało miejsce 15 kwietnia. Po symbolicznym otwarciu wielkich wrót prowadzących do Zamku to niezwykłe wydarzenie zostało uznane za otwarte.

Program obejmowało wiele atrakcji takich jak zapoznanie przybyłych z atrakcjami Gminy Walim, które wygłosiła pani Alicja Niewczas – przewodnik turystyczny.  Następnie nastąpiło przedstawienie przez Pana Adam Hausmana obrazu zmian, jakie zaistniały na Zamku Grodno od 2008 roku, to jest od momentu, kiedy gmina przyjęła zamek w swoje zasoby. Wydarzeniu towarzyszył pokaz rękodzieła lokalnych artystów.

Podczas otwarcia sezonu turystycznego nie mogło zabraknąć Pani Poseł – Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, która chętnie wspiera tego typu inicjatywy.  „To znakomita okazja do zapoznania się z historią regionu, o której na co dzień nie mamy pojęcia.  Dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat gminy oraz Zamku Grodno, który stoi w jej centrum” – podkreślała Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.