Nowe instrumenty rozwoju na lata 2014-2020
23 października, 2013
Dyżury poselskie w Żarowie i Jaworzynie Śląskiej
28 października, 2013

Samorządy najwyższej jakości

Urząd Miejski w Strzegomiu i Starostwo Powiatowe w Świdnicy mogą pochwalić się zdobyciem nagród w tegorocznej VII edycji Ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International 2013.
Gala wręczenia nagród Najwyższej Jakości QI, podczas której przyznawane są medale Najwyższa Jakość QI i Perły QI dla firm i samorządów, jest organizowana przez redakcję Forum Biznesu. Jest to wyróżnienie dla tych, którzy prezentują najwyższą jakość w świadczonych usługach i produktach. Przedstawiciele Strzegomia odebrali w tym roku po raz czwarty złoty medal w kategorii QI Services – Usługi Najwyższej Jakości. Starostwo Powiatowe w Świdnicy otrzymało natomiast Perłę, która wręczana jest trzykrotnym laureatom konkursu, za usługi dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych społecznym wykluczeniem.
Urząd Miejski w Strzegomiu doceniony został przede wszystkim za podwyższanie standardów obsługi mieszkańców, m.in. poprzez odpowiednią organizację pracy i realizację projektów ułatwiających dostęp do miejskich baz danych. Wśród działań powiatu na rzecz osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym można natomiast wymienić: otwarcie warsztatów terapii zajęciowej i przedszkola przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, zorganizowanie konferencji na temat zdrowia psychicznego pod nazwą „Wyjść z cienia” oraz współorganizację, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Najwyższa Jakość QI to projekt, który promuje firmy i instytucje wykorzystujące skuteczne metody zarządzania jakością oraz reprezentujące najwyższe standardy. Serdecznie gratulujemy zdobycia tak prestiżowych nagród i razem z Państwem cieszymy się nieprzeciętnym sukcesem !