Sadzenie lasu z myślą o przyszłych pokoleniach

16 kwietnia 2014 - Blog - Brak komentarzy

Sadzenie Lasu w Nadleśnictwie Świdnica to niezwykła inicjatywa, w której już po raz trzeci wzięli udział przedstawiciele mediów oraz samorządowcy z naszego regionu, m.in. Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.     W tym roku każda z dwuosobowych „drużyn” zasadziła 90 sadzonek, wspierając tym samym rozwój Lasów Państwowych.

Inicjatywa ma na celu ukazanie miłości do lasu oraz dbanie o nasz rodzimy krajobraz. Sadząc młode sadzonki, uczczono 90- lecie Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Gilów. Obszar, który został przeznaczony do zalesienia, to w większości użytki zielone, zarośla i zadrzewienia należące do Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich. Do tej pory porastały go rozległe łąki, stanowiące miejsce wypasu owiec, a następnie wraz z zanikiem użytkowania rozwinęły się tam rozległe zarośla krzewiaste  i zadrzewienia.

Wspomniany obszar o powierzchni blisko 43 ha przekazała w 2007 roku na rzecz Nadleśnictwa Świdnica, Agencja Nieruchomości Rolnej. Na otrzymanych terenach część powierzchni została przekazana pod zalesienia i tym samym w 2010 roku na obszarze 5 ha zasadzono takie gatunki jak buk, dąb szypułkowy, jawor, lipa oraz kalina koralowa.

Podczas tegorocznego sadzenia do zalesienia przeznaczono 3,57 ha i zasadzono takie gatunki jak dąb szypułkowy, jawor oraz świerk. Wszyscy uczestniczący w sadzeniu lasu wykazali się sporym zaangażowaniem. Cel był szlachetny, a ochrona naszego środowiska ma dla przyszłych pokoleń niebagatelne znaczenie. Oby więcej tego typu inicjatyw.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*