Bo zdrowie jest najważniejsze i ma smak!
31 sierpnia, 2015
Przylądek Nadziei – nowa klinika dla dzieci otwarta!
8 września, 2015

Radujmy się!

Wieńce, które oczarują każdego, stragany i stoły pełne najwspanialszych potraw – tak w wielkim skrócie można opisać tegoroczne dożynki w gminie Świdnica. Ich organizatorem było sołectwo Krzczonów ale wielka uroczystość odbyła się w uroczej Krzyżowej.
Wielki dziękczynienie rozpoczęła uroczysta msza Święta, po niej w barwnym korowodzie uczestnicy przeszli pod scenę.– Dziękuję rolnikom i dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają. Mam na myśli również parlamentarzystów, bo to Wy jesteście naszym głosem w Warszawie – mówiła wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.
Tradycyjnie podczas dożynek rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszy stragan i wieniec dożynkowy. – Postanowiłam nagrodzić sołtys wsi Wilków, Monię Dudziak za jej pracę. Pani Monika własnoręcznie stworzyła niezwykły wieniec – sylwetkę Papieża Jana Pawła II. Nie sposób było przejść obok niego obojętnie. Byłam zachwycona jej pracą i podziwiam za wytrwałość – mówi poseł Katarzyny Mrzygłockiej, która z Warszawy przywiozła dla Pani Moniki prezent – niespodziankę.