Gala Finałowa "Kobiecych Twarzy"
18 listopada, 2013
Iwona Guzowska w ZS nr 4
19 listopada, 2013

Radość najpiękniejszych lat…

Jubileusz 10-lecia Międzyszkolnego Zespołu Teatralno-Muzycznego ABC
Izabela Katarzyna Mrzygłocka z nieskrywaną ciekawością obserwuje barwną codzienność PSPS nr 10 oraz PGS nr 10 w Wałbrzychu. Jako osoba zaprzyjaźniona z placówką chętnie bierze udział w uroczystościach szkolnych. Jubileusz zespołu był idealną okazją do odwiedzenia murów „dziesiątek” oraz złożenia życzeń jubilatom.
„Podczas każdego występu ujmujecie mnie swoją wrażliwością, miłością do muzyki, nieskrywaną radością. Dziękuję Wam za wszelkie emocje, których mi dostarczacie. Pragnę również pogratulować pasji, zaangażowania w działania na rzecz kultury – działania, które czynią nasze życie bogatszym i piękniejszym.” – podkreśliła parlamentarzystka.

Szczególne podziękowania Katarzyna Mrzygłocka złożyła na ręce opiekunów Zespołu. – „Państwa oddanie jest prawdziwą inspiracją dla wielu uczniów. Jest też najlepszym przykładem tego, że kiedy się kocha to, co się robi, praca przestaje być tylko pracą.”
Podczas wesołego świętowania nie mogło zabraknąć występów artystycznych, które roztańczyły i rozśpiewały wszystkich przybyłych gości.

Zespół Teatralno-Muzyczny ABC powstał we wrześniu 2003 roku z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu. Od samego początku grupa składa się z dzieci i młodzieży z głębsza niepełnosprawnością intelektualną oraz z różnymi dysfunkcjami mowy, ruchu. Pod okiem opiekunów zespół przygotowuje inscenizacje muzyczno – ruchowe w oparciu  znane utwory muzyczne oraz autorskie teksty.  ABC aktywnie uczestniczy w przeglądach, festiwalach oraz prezentacjach artystycznych.