Gimnazjum w Witoszowie Dolnym ma już patrona
3 czerwca, 2014
Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 czerwca, 2014

Przygoda ze Sztuką – 5. odsłona Festiwalu Targira przed nami

Przed nami piąta już odsłona Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira. Posłanka Katarzyna Mrzygłocka została po raz kolejny zaproszona do objęcia Patronatem Honorowym Festiwalu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dn. 13-15 czerwca, tradycyjnie w świebodzickiej Hali Sportowo – Widowiskowej.

Bezsprzecznie inicjatywa Stowarzyszenia wychodzi naprzeciw często niedocenianej i mało znanej twórczości lokalnych rzemieślników oraz artystów. Festiwal umożliwia im zaprezentowanie swoich prac, a tym samym promocję regionalnych tradycji. Z roku na rok Festiwal zdobywa coraz większe grono sympatyków.  – podkreśla Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

W tym roku organizatorzy m.in. wraz z Fundacją Księżnej Daisy przygotowali dla publiczności wyjątkową wystawę. Będzie to prezentacja klejnotów księżnej Daisy — pani na Książu i Pszczynie. W ramach Festiwalu będą zorganizowane również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (m.in. z metaloplastyki, witrażownictwa, gliny ceramicznej oraz zajęcia z podstaw tworzenia biżuterii). Podczas tegorocznej Targiry odbędą się również warsztaty dla pań pt. „Jedwabne inspiracje”. Kolejną atrakcją Festiwalu będzie wystawa Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego, na której fotograficy z Wałbrzycha pochwalą się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami.

PROGRAM FESTIWALU SZTUKI v RZEMIOSŁA 2014 dostępny na stronie http://www.targira.swiebodzice.pl/