Debata przed kamerami swidnica24.pl
3 października, 2011
Wielkie święto demokracji – podziękowanie
10 października, 2011

Pomyśl, zanim klikniesz

Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wzięła udział w zorganizowanej już po raz czwarty przez ZSP „ENERGETYK” konferencji poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.
Skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej wykłady odbyły się auli wałbrzyskiej PWSZ i przyciągnęły nie tylko studentów, ale także młodzież z wałbrzyskich szkół średnich. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka objęła patronat honorowy nad akcją. Na konferencję zaproszono m. in. przedstawicieli z fundacji KidProtect oraz z dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Spotkanie rozpoczął wykład „Ja w Internecie”, którego celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń. Wśród słuchaczy duże zainteresowanie wzbudził wykład psychologa pt. „Wszystko za darmo – techniki manipulacji w Internecie”.
– Internet daje nam ogromne możliwości, stanowi źródło informacji, ale niestety może też być źródłem przemocy, dlatego ważnym aspektem edukacji jest uświadamianie dzieci i młodzieży o tych niebezpieczeństwach, zapobieganie im poprzez wykłady bądź rozmowy ze specjalistami – podsumowuje Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.