Astrid Lindgren patronką Szkoły Podstawowej w Zastróżu
2 czerwca, 2012
Komu kundelka, komu? Czyli bajkowo na festynie w Świdnicy
4 czerwca, 2012

Pierwsi goście w świdnickiej Stacji Edukacji Ekologicznej

Stację otwarto dziś, 2 czerwca, a zarządzać nią będzie Nadleśnictwo Świdnica. Jej główną atrakcją będzie jaskinia nietoperzy, dzięki której odwiedzający będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o tych zwierzętach. Będzie też okazja do podpatrywania mrówek przy pracy czy policzenia kropek na… biedronce. Specjalne zajęcia poprowadzą tu też leśnicy, którzy opowiedzą o swojej codziennej pracy. Stację otwarto w wyjątkowym miejscu – dawnej fabryce fortepianów, o czym przypomina napis na jego fasadzie.
Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka mogła dziś jako jedna z pierwszych zwiedzić stację. – To bardzo unikatowa inicjatywa, która, mam nadzieję, stanie się atrakcją w całym regionie – mówi.
Obchody uruchomienia Stacji Edukacji Ekologicznej jeszcze się nie zakończyły. Na dziś zaplanowano bowiem I Świdnicką Noc Nietoperzy. O godzinie 20.30 leśnicy i ich goście przeniosą się do świdnickiej katedry, w której będą przy pomocy specjalnego sprzętu „podsłuchiwać” mieszkającą tam kolonię nietoperzy. Zaplanowano też wycieczki po świdnickich parkach, które potrwają aż do 1.00 w nocy.
Zdjęcie: www.swidniczka.com