O zmianach w opiece społecznej

23 grudnia 2013 - Blog - Brak komentarzy

Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Seredyn spotkała się 20 grudnia z pracownikami socjalnymi w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. W spotkaniu poświęconym zmianom w sektorze opieki społecznej uczestniczyła również poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

W planach na przyszły rok całego ministerstwa jest m.in. dopracowanie ustawy, która reguluje proces powstawania rodziny zastępczej. Wprowadzaną zmianą ma być konieczność wykonywania badań psychologicznych. Prace ministerstwa w 2014 roku obejmą również wprowadzenie elektronicznego systemu usług EMPATIA, nowych specjalność pracowników socjalnych, umożliwienie w Domach Pobytu Stałego komercjalizację miejsc i odpłatne ich udostępnianie a także pozwolenie na rozporządzanie kierownictwu takiego domu majątkiem podopiecznego na wypadek gdyby rodzina nie chciała partycypować w kosztach jego utrzymania, zmiany świadczeń- na główne i dodatki do niego.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pytania bezposrednio wiceministrowi, staroście świdnickiemu oraz rzecznikowi praw dziecka.

Fot. Wiktor Bąkiewicz

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*