Z wizytą w wałbrzyskim Domu Małego Dziecka
4 marca, 2014
Dodatkowe posiedzenie Sejmu
5 marca, 2014

Nowe symbole Dolnego Śląska

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj wręczył przedstawicielom władz powiatowych i placówek z terenu powiatu wałbrzyskiego herb i flagę – nowe symbole Dolnego Śląska. Uroczyste spotkanie, podczas którego Jerzy Tutaj złożył na ręce wicestarosty Andrzeja Lipińskiego nowe symbole oraz przekazał Strategię Województwa Dolnośląskiego, odbyło się wczoraj (3 marca) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
Strategia Województwa Dolnośląskiego i zapisy konkretnych projektów będą realizowane do roku 2020. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego podkreślał, że bez względu na kolejne mijające kadencje i zmieniających się ludzi, ważne jest obranie jednego kierunku, po to by działać systematyczne i racjonalne. – Dolny Śląsk w wielu miejscach wymaga wsparcia, na powiecie wałbrzyskim zaczynając i kończąc. Negocjujemy to z Komisją Europejską. Jutro w Brukseli jest kolejny etap rozmów. Bardzo walczymy o to, żeby na drogi i transport było jak najwięcej pieniędzy, a komisja chce wesprzeć linie kolejowe kosztem dróg. Dolny Śląsk należy do obszarów wiodących w Polsce. Tu powstaje najwięcej inwestycji, tu najwięcej pieniędzy idzie na innowacje. Jesteśmy drugim – po Mazowszu – regionem jeżeli chodzi o budżet, o PKB – mówił samorządowiec.
Następnie Jerzy Tutaj złożył podziękowania za owocną współpracę przedstawicielom władz powiatowych i parlamentarzystom wałbrzyskim, w tym Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej – Posłance na Sejm RP. Podczas swojego wystąpienia wicemarszałek wymienił również kilka inwestycji i przedsięwzięć zrealizowanych już w ramach nowej strategii rozwoju, kilkakrotnie podkreślając, że wszystkie inwestycje były i są prowadzone przy współudziale władz powiatu i przy dużym wsparciu wałbrzyskich parlamentarzystów.
Fot. Robert Bajek, walbrzyszek.com