O prowadzeniu firmy w kryzysie i… Facebooku
21 października, 2012
Prezent od niemieckich strażaków dla OSP w Wierzbnej
22 października, 2012

Niezwykłe dwudzieste urodziny "Wiadomości Świdnickich"

Zespół tygodnika „Wiadomości Świdnickie” świętował w miniony piątek, 19 października, 20. rok ukazywania się gazety. W trakcie uroczystości zorganizowanej w świdnickim teatrze był czas na wspomnienia i na docenienie tych osób, które wspierały i wspierają ukazywanie się czasopisma. Wręczono także statuetki 20-lecia „Wiadomości Świdnickich” w kategoriach działalność 20-lecia i inicjatywa 20-lecia. Ta pierwsza powędrowała do Urszuli Pawłowskiej, prezes Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej, drugą przyznano władzom miasta za organizację Kongresu Regionów. Nagrodą specjalną – statuetką za wiekopomną inwestycję – nagrodzono również pomysł odbudowania wieży ratuszowej w Świdnicy.
Zwieńczeniem wieczoru był spektakl „Urząd nad jeziorem” na podstawie farsy napisanej specjalnie na tę okazję przez Wojciecha Korycińskiego, w którym zagrali między innymi przedstawiciele władz miasta i powiatu, reprezentanci redakcji „Wiadomości Świdnickich”, szefowie miejskich instytucji i wielu innych znakomitych aktorów. Na scenie zadebiutowała również posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka w roli Hanki. – Przyznam, że na początku miałam lekką tremę, ale ostatecznie było to dla mnie niesamowicie sympatyczne doświadczenie – mówi. – Gratuluję redakcji „Wiadomości Świdnickich” tak oryginalnego pomysłu i oczywiście życzę jej kolejnych, równie owocnych lat.
Dzięki uprzejmości redakcji „Wiadomości Świdnickich”, która udostępniła nagranie spektaklu, mogą go obejrzeć również i Państwo. Zapraszamy!Zdjęcie: Wiktor Bąkiewicz / www.ws-24.pl