Węgierskie inspiracje w Walimiu
8 lipca, 2013
Pomóżmy osobom dotkniętym powodzią
8 lipca, 2013

Najlepsi strażacy

Sportowo- pożarnicze zmagania można było oglądać  w minioną sobotę, 6 lipca na boisku sportowym w Kamieńcu Ząbkowickim. W zawodach wzięli udział strażacy z 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ząbkowickiego. Zwycięzcą w zaciętej rywalizacji okazała się OSP Braszowice. Posłanka Katarzyna Mrzygłocka pomyślała jednak o tych, którzy stanęli tuż za podium oraz o tych, którym lekko powinęła się noga i wylądowali na ostatnim miejscu. Właśnie tym drużynom parlamentarzystka wręczyła nagrody.
Nie było przecież łatwo – strażacy sprawdzali się tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. W efekcie zawody zakończyły się następującymi wynikami:
1. OSP Braszowice
2. OSP Przyłęk
3. OSP Przedborowa
4. OSP Ciepłowody
5. OSP Głęboka
6. OSP Dobrzenice
7. OSP Bożnowice
8. OSP Stolec
9. OSP Topola
10. OSP Kamieniec Ząbk.
11. OSP Płonica
Podczas zawodów odznaczono Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa druha Michała Turyńskiego z OSP Ciepłowody. Jest to nie tylko wzorowy strażak, ale również utytułowany zawodnik kickboxingu i boksu tajskiego. Wręczenia odznaczenia dokonali prezes wojewódzki Wacław Dziendziel oraz prezes powiatowy Marek Ciapka.
Przypomnijmy, że 22 czerwca w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się również II Turniej Najtwardszy Strażak Przetrwa oraz Kamieniecka Biesiada Strażacka. Spośród 50 zawodników wyłoniono „Najtwardszego Strażaka” w kategoriach OPEN, PSP, OSP oraz drużynowo. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, jak również strażacy z Czech. Biesiada strażacka była prawdziwą frajdą dla pasjonatów straży pożarnej, jej samochodów i narzędzi. Wszyscy przybyli goście, włącznie z posłanką Katarzyną Mrzygłocką, bawili się świetnie. Strażakom jeszcze raz gratulujemy umiejętności. Nie bez powodu cieszą się największym zaufaniem naszego społeczeństwa.
Zdjęcie użyczone przez www.doba.pl