Musimy się od Was uczyć

17 października 2014 - Blog - Brak komentarzy

Dni Seniora 2014 w Świdnicy rozpoczęły się wczorajszą Defiladą Uśmiechu wokół Rynku. Uczestnicy, zadowoleni i uśmiechnięci, mimo deszczowej pogody, z zapałem wzięli udział w paradzie, której akompaniowała orkiestra dęta. Wśród zaproszonych gości była m.in. posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Po kolorowej paradzie wszyscy przeszli do teatru, by tam obejrzeć program artystyczny w wykonaniu, oczywiście, seniorów. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek symbolicznie wręczył przewodniczącemu Świdnickiej Rady Seniorów Józefowi Daleszyńskiemu klucz do bram miasta. W ten sposób podkreślił, że seniorzy są ważną częścią świdnickiej społeczności.

Licznie zgromadzeni w teatrze seniorzy i ich goście mogli obejrzeć film nakręcony przez mieszkańców Domu Dziennego Pobytu „Przystań” oraz podziwiać występy artystyczne. Zaprezentowała się m.n. grupa teatralna „Zielona Gęś” z DDP, chór seniorów z Żarowa Seniorrici oraz zespół śpiewaczy Ale Babki z gminy Świdnica.

– My jeszcze nie umiemy tak cieszyć się życiem jak wy – mówiła w imieniu parlamentarzystów obecnych na sali posłanka Mrzygłocka, komentując występy. – Jeszcze dużo musimy się od was uczyć.

Foto Piotr Dębek, Starostwo Powiatowe

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*