Z serdecznymi życzeniami dla nauczycieli
14 października, 2014
Jubileuszowe Świdnickie Gryfy za nami
19 października, 2014

Musimy się od Was uczyć

Dni Seniora 2014 w Świdnicy rozpoczęły się wczorajszą Defiladą Uśmiechu wokół Rynku. Uczestnicy, zadowoleni i uśmiechnięci, mimo deszczowej pogody, z zapałem wzięli udział w paradzie, której akompaniowała orkiestra dęta. Wśród zaproszonych gości była m.in. posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Po kolorowej paradzie wszyscy przeszli do teatru, by tam obejrzeć program artystyczny w wykonaniu, oczywiście, seniorów. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek symbolicznie wręczył przewodniczącemu Świdnickiej Rady Seniorów Józefowi Daleszyńskiemu klucz do bram miasta. W ten sposób podkreślił, że seniorzy są ważną częścią świdnickiej społeczności.
Licznie zgromadzeni w teatrze seniorzy i ich goście mogli obejrzeć film nakręcony przez mieszkańców Domu Dziennego Pobytu „Przystań” oraz podziwiać występy artystyczne. Zaprezentowała się m.n. grupa teatralna „Zielona Gęś” z DDP, chór seniorów z Żarowa Seniorrici oraz zespół śpiewaczy Ale Babki z gminy Świdnica.
– My jeszcze nie umiemy tak cieszyć się życiem jak wy – mówiła w imieniu parlamentarzystów obecnych na sali posłanka Mrzygłocka, komentując występy. – Jeszcze dużo musimy się od was uczyć.
Foto Piotr Dębek, Starostwo Powiatowe