16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
20 grudnia, 2014
Szczęśliwego Nowego Roku!
31 grudnia, 2014

Moc świątecznych spotkań

Grudzień to bez wątpienia czas serdecznych spotkań, podczas których składamy sobie świąteczno-noworoczne życzenia oraz rozmawiamy o naszych planach i postanowieniach. Katarzyna Mrzygłocka z przyjemnością uczestniczy w spotkaniach opłatkowych w rodzinnych stronach.
„Sercowa” wigilia – Posłanka od lat jest przyjacielem świdnickiego Stowarzyszenia „Serce” i rokrocznie bierze udział w „sercowej” wigilii, której zawsze towarzyszy magia zbliżających się Świąt. Niezwykła oprawa artystyczna zrobiła wrażenie na wszystkich gościach. Na wigilijnym spotkaniu nie mogło zabraknąć założyciela „Serca” – Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Hufca ZHP, Piotr Pamuła, który podzielił się światełkiem betlejemskim. Natomiast biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch niezwykle serdeczną i ciepłą modlitwą przypomniał jak ważne dla dzieci i rodziny jest święto Bożego Narodzenia.
Wałbrzyska wigilia – Już od ośmiu lat organizowana jest w Wałbrzychu wigilia dla samotnych i najuboższych mieszkańców. Jest to największe spotkanie wigilijne w regionie. Katarzyna Mrzygłocka wraz z wałbrzyską radną Renatą Wierzbicką od lat wspiera inicjatywę i pomaga w organizacji. Dzięki gospodarzom, m.in. Pani Dorocie Barańskiej, całej uroczystości towarzyszy wspaniała, serdeczna atmosfera. W tym roku jak zawsze na stołach królowały tradycyjne potrawy a o oprawę muzyczną zadbała Kapela Góralska Janicki z Czarnego Boru.
Miejska wigilia w Szczawnie-Zdroju – Niezwykła wigilia odbyła się również w Szczawnie-Zdroju, gdzie kuracjusze i goście po raz pierwszy w historii miasta uczestniczyli w plenerowym spotkaniu wigilijnym. Spotkanie zostało zorganizowane w Parku Zdrojowym. Organizatorzy zadbali o prawdziwie świąteczny nastrój – przepiękne iluminacje świetlne, kolorową choinkę, wigilijny stół, opłatek i kolędy w wykonaniu dzieci i młodzieży. Do wspólnego kolędowania włączyła się również Katarzyna Mrzygłocka. Po wspólnym kolędowaniu był czas na życzenia, modlitwę oraz symboliczne dzielenie się opłatkiem.
Wszystkie te spotkania, rozmowy, życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie dają ogromną radość oraz poczucie wspólnoty. Cenię sobie niezmiernie takie chwile, bo sprawiają, że czujemy istotę tych jakże pięknych Świąt. Cieszę się, że mogłam pomóc przy organizacji już 8. wigilii dla samotnych i najuboższych mieszkańców Wałbrzycha. Piękna inicjatywa. Dziękuję p. Renacie Wierzbickiej, p. Dorocie Barańskiej oraz sponsorom. Już od kilku dobrych lat udaje się nam wspólnie ugościć wielu potrzebujących. – Izabela Katarzyna Mrzygłocka