Młodzi, aktywni debatowali w Świdnicy

3 kwietnia 2014 - Blog - Brak komentarzy

W ostatnich latach widoczna jest wielka aktywność instytucji europejskich w prowadzeniu kampanii ukierunkowanych na młodych ludzi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – to od kondycji młodego pokolenia zależy przyszłość Europy. W czasie kryzysu gospodarczego Europa wierzy, że inwestowanie w najmłodsze pokolenia zapewni Staremu Kontynentowi większą konkurencyjność i lepszą przyszłość.

Na każdym kroku można zaobserwować, że polska młodzież coraz częściej chce świadomie decydować o swojej przyszłości, aktywnie brać udział w życiu publicznym. Najlepszym tego dowodem jest młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali debatę na temat aktywnego udziału młodych ludzi w życiu społecznym oraz politycznym. Do dyskusji zaproszona została m.in. posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Uczestnicy debaty próbowali odpowiedź na pytanie, jak aktywizować młodzież, by ta stała się świadomymi obywatelami.

Myślę, że za mało dyskutujemy i rozmawiamy. Za mało jest takich spotkań jak dzisiejsze. Nie we wszystkich domach rozmawia się o polityce. I tu pojawia się rola szkoły. Żeby ludzie zaczęli chcieć się interesować, trzeba ich edukować. Musi być dialog pomiędzy nami a wami. – podkreślała Katarzyna Mrzygłocka.

Trzeba zauważyć, że w wyborach uczestniczy zdecydowana mniejszość młodych ludzi mających prawo głosu. Młodzi ludzie nie chcą się angażować – z badań Unii Europejskiej wynika, że nie tylko w Polsce, ale i w Europie, młodzież nie chce głosować.

Parlamentarzystka przekonywała również młodzież, żeby jak najczęściej organizowała debaty, dyskusje i tym samym pokazywała swoje zaangażowanie. Akcentujcie swoje zdanie, wychodźcie z inicjatywą, zabiegajcie o uwagę, zadawajcie pytania – przekonywała parlamentarzystka.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*