W nagrodę pojadą do Warszawy
15 maja, 2018
"Mamo, mamo coś Ci dam" – XII edycja Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Moja Mama"
22 maja, 2018

#MarszWolności 2018

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności, jak co roku zgromadził on tysiące Polaków, którym dobro naszego kraju leży na sercu! W marszu wzięła udział także grupa z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego oraz dzierżoniowskiego.
Marsz rozpoczął się o 13 na rondzie de Gaulle’a od występu Przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Następnie z konstytucyjnym przesłaniem na scenie wystąpił były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Ostatnimi gośćmi na scenie byli legendarni Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn, którzy mówili o konieczności obrony niezależności m.in. kultury.
Tysiące Polaków ruszyło w Marszu, zagrzewani do śpiewania i skandowania. Na trasie marszu pojawiły się inscenizacje nawiązujące do karygodnych i kompromitujących działań partii rządzącej.
Marsz kończył się na Placu Zamkowym, gdzie głos ponownie zabrał Grzegorz Schetyna mówiąc o konieczności obrony praworządności w Polsce, o inicjatywie Wolontariuszy Wolnych Wyborów, którzy mają czuwać na zbliżającymi się głosowaniami. Następnie głos zabrała przewodnicząca Katarzyna Lubanuer oraz przedstawicielka KOD. Następnie na scenę wyszli przedstawiciele wielu środowisk w tym Pani Wanda Traczyk-Stawska bohaterka Powstania Warszawskiego, której nie wpuszczono do protestujących w Sejmie opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Marsz zakończył koncert zespołów Pudelsi, Farbhen Lehre, Dogs head, Kobranocka oraz Lech Janerka.
Dziękujemy wszystkim 50 tysiącom uczestnikom Marszu oraz wszystkim, którzy odpowiadali za jego sprawną i efektowną organizację. Ten społeczny głos jest dla nas wielką motywacją do dalszej pracy i wsparciem w marszu po zwycięstwa wyborcze w najbliższych latach.