W obronie WOLNYCH SĄDÓW
20 lipca, 2017
Świdnica Miastem Dzieci
9 sierpnia, 2017

Listy do Pani Premier – Wspólnie na rzecz deputatu węglowego

Szanowni Państwo, pora zacząć pisać listy do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie przyspieszenia prac nad ustawą gwarantującą wypłatę deputatu węglowego dla emerytów i rencistów górniczych.

Wszyscy obserwujemy bezradność działań w tym temacie pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa. Sekretarz Stanu zasłania się propozycjami Ministra Rozwoju i Finansów, nie potrafi przebić się ze swoimi pomysłami na posiedzeniach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
To ostatni moment, aby przedstawić Pani Premier brak zaangażowania jej ministrów w przygotowanie stosownego projektu już od ponad 1,5 roku. To ostatni moment, aby Sejm przyjął ustawę, która umożliwi wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za deputatu węglowy, już od 1 stycznia 2018 roku. Tylko wspólnie możemy doprowadzić do pozytywnego zakończenia prac nad ustawą.
Zachęcam Państwa do wysyłania listów bezpośrednio do Pani Premier Beaty Szydło. Wraz z śląskimi posłami Platformy Obywatelskiej zaangażowałam się w akcję pisania listów – przedstawiając problem, opisując obietnice, przewlekłość i nieudolność prac nad przygotowaniem projektu ustawy. Do akcji może dołączyć każdy emeryt i rencista górniczy oraz wszyscy obecni górnicy, którym zależy na szybkim zakończeniu prac nad ustawą gwarantującą wypłatę ekwiwalentu za deputat węglowy. – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka.
List można wysyłać mailowo bądź tradycyjną drogą pocztową. Także w moim wałbrzyskim biurze poselskim czekają gotowe listy do podpisu (ul. 1 Maja 3, Wałbrzych). W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt – 505 034 718. – dodaje posłanka.
List do Premier Beaty Szydło w sprawie przyspieszenia prac nad ustawą o ekwiwalencie
List do Premier Beaty Szydło w sprawie przyspieszenia prac … dla żon i wdów górników