Jubileuszowy Arsenał Pamięci
25 marca, 2015
Jutro Sejm wznawia obrady
7 kwietnia, 2015

Kultywują wielkanocne tradycje

Jak zwykle, wszyscy zostali nagrodzeni, bo jurorom trudno było zadecydować, która potrawa jest smaczniejsza, a który stół lepiej udekorowany.
Odbywające się po raz jedenasty Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach zgromadziły 29 marca w tamtejszym Zespole Szkół rekordową liczbę ponad 40 uczestników – kół gospodyń wiejskich, szkół, stowarzyszeń i osób indywidualnych z Polski i Republiki Czeskiej, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego.
Tegoroczna komisja degustacyjna w składzie: Tomasz Smolarz – wojewoda dolnośląski, Jadwiga Generowicz – sekretarz gminy Świdnica, Jan Dzięcielski – przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, Urszula Tymińska – sołtys wsi Szczepanów oraz Hermina Tynda – doradca Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Odział Świdnica uznała, że wszystkim należy się nagroda i podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.
– Co roku z przyjemnością odwiedzam Marcinowice w Niedzielę Palmową – mówi posłanka Katarzyna Mrzygłocka, która dwa lata temu miała okazję być członkiem komisji degustacyjnej. – To naprawdę trudne zadanie – wybrać „tę jedyną” potrawę czy „ten jeden” stół. Dlatego cieszę się, że nagrody przygotowane są dla wszystkich. Bo wszyscy wkładają w przygotowanie swoich stołów i potraw bardzo wiele trudu.