Z wizytą w Mieście Dzieci
19 lipca, 2014
Drezynowe szaleństwo w Jugowicach
22 lipca, 2014

„Kulturalne serce” Czarnego Boru na końcowym etapie budowy

Podczas piątkowej konferencji, zorganizowanej przez władze gminy Czarny Bór, posłanka Katarzyna Mrzygłocka miała szansę przyjrzeć się postępom w pracach budowlanych Gminnej Biblioteki Publicznej.

Biblioteka będzie pełniła funkcję centrum kulturalno-edukacyjno-społecznego. I tym samym będzie służyła całej społeczności gminnej. Inwestycja obejmuje budowę części bibliotecznej, multimedialnej kawiarenki oraz sali widowiskowej z ruchomą sceną. Przewidziano również pomieszczenia warsztatowe, przestrzeń wystawienniczą, zaplecze sanitarne oraz taras.

Przypomnijmy, że prace rozpoczęto w styczniu 2012. Planowany termin oddania inwestycji do użytku wyznaczono natomiast na początek  października tego roku.

Całkowity koszt realizacji zadania sięga blisko 3,8 mln. zł. Inwestycja dofinansowana została z Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek” ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bezsprzecznie realizacja inwestycji jest ważna dla każdego z mieszkańców gminy, nie tylko dla uczniów okolicznych szkół.  Muszę przyznać, że brakuje takich miejsc. Miejsc, gdzie każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie.  Pan Stanisław będzie miał, gdzie pograć z kolegami w szachy, a mały Staś rozwinie swoje pasje. Wierzę, że Gminna Biblioteka w Czarnym Borze już od października będzie tętnić życiem. Jednocześnie cieszę się, że mogłam pomóc w pozyskaniu środków na budowę. Wspólnymi siłami udało się po raz kolejny osiągnąć cel. I po raz kolejny Czarny Bór udowodnił, że jest gminą ludzi z pasją. – komentowała Katarzyna Mrzygłocka.