Pomóżmy osobom dotkniętym powodzią
8 lipca, 2013
Rada Ochrony Pracy o zatrudnieniu i bezpieczeństwie pracy pracowników młodocianych
9 lipca, 2013

Krew daje życie!

Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób.  Posłanka Katarzyna Mrzygłocka objęła patronatem zbiórkę krwi, która miała miejsce w ubiegłą sobotę pod jednym z wałbrzyskich marketów.
Zbieramy krew dla dzieci, szczególnie dla Cypriana, ale też dla wszystkich dzieci. Okres wakacyjny to jest taki okres, kiedy tej krwi zawsze brakuje, dlatego że dawcy wyjeżdżają na wakacje. A wtedy też zdarza się najwięcej nieoczekiwanych wypadków. Dlatego bardzo potrzebna jest taka akcja właśnie w okresie wakacyjnym – podsumowała posłanka.
Oddaj krew – to nic nie kosztuje, a być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, ważysz 50 kg lub więcej, Twoje samopoczucie nie budzi niepokoju, masz dobrą wolę pomagać innym ludziom, to zgłoś się do najbliższej placówki publicznej służby krwi. Na wizytę w RCKiK wybierz się najlepiej po lekkim, beztłuszczowym posiłku. Koniecznie weź ze sobą dokument tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport).