Życzenia dla Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia
27 stycznia, 2019
Gabinet Cieni
29 stycznia, 2019

Konwencja "Kobieta, Polska, Europa"

To co się liczy, to wspólnota, nie wojna. Miłość, nie nienawiść. Polki i Polacy mają ogromny potencjał, a rolą Platforma Obywatelska jest uwolnienie tego potencjału. Bo żadna partia i żaden polityk nie zrobią tego sami. A nie ma jedności bez wolności! – podkreślał Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej i organizacji partnerskich pt. „Kobieta, Polska, Europa”.
Konwencję otworzył Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu, na scenę weszli Magdalena Skorupka-Kaczmarek oraz Piotr Grzelak, aby wspomnieć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tej części Konwencji towarzyszyła zaduma, ale i pamięć oraz dziedzictwo Pawła Adamowicza.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wygłosił wystąpienie o wizji Polski, której fundamentami mają być równość, tolerancja i rozwój. Wskazał jak ważne jest wzmacnianie pozycji kobiet w życiu publicznym. Pokazał, że dzięki temu nasze społeczeństwo stanie się lepsze. Następnie Barbara Nowacka zaprezentowała nasze główne kierunki działania. Na scenie pojawili się również między innymi Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak i Henryka Bochniarz.
Kolejna część to panele eksperckie, w których przedstawicielki i przedstawiciele różnych środowisko komentowali i omawiali nasze postulaty. Na koniec wszyscy liderzy podpisali wspólnie „Deklaracje Styczniową”.