Konkurs Zamki i Pałace Aglomeracji Wałbrzyskiej

13 marca 2014 - Blog - Brak komentarzy

Pierwsza edycja konkursu „Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej” zorganizowanego przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i Zamek Książ odbyła się w poniedziałek, 10 marca.

Część historyczna konkursu przyciągnęła 23 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów w Wałbrzychu, Świdnicy i Nowej Rudzie. Zadaniem było napisanie testu dotyczącego zabytków architektonicznych znajdujących się na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, w wyniku którego wyłoniono najlepszą czwórkę.

Część plastyczna podzielona była na kategorię szkół podstawowych i gimnazjów. Nagrody w tej cześci otrzymało aż 20 laureatów. Wystawa zebranych prac plastycznych prezentowana będzie w salach Zamku Książ do końca kwietnia, w maju i czerwcu będzie ją można zobaczyć w Pałacu Struga, a następnie w lipcu i sierpniu we wnętrzach Muzeum w Wałbrzychu.

Gratulacje i nagrody ufundowane przez patronów konkursu przekazywali laureatom osobiście zaproszeni goście, a wśród nich posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Jeszcze raz składamy wszystkim laureatom gorące gratulacje !

Relacja TV z konkursu przygotowana przez Telewizję Dami Wałbrzych:

)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*