Rozpoczęli wakacje „z jajem”
1 lipca, 2014
Spotkanie z przedsiębiorcami
4 lipca, 2014

Katarzyna Mrzygłocka z medalem „Zasłużony dla Pożarnictwa”

Corocznie w powiecie ząbkowickim odbywają się powiatowe zawody drużyn OSP, które są okazją m.in. do doskonalenia umiejętności i sprawności strażaków. Gospodarzem tegorocznych zmagań była gmina Złoty Stok.

Złotostocki stadion zamienił się na kilka godzin w teren ćwiczebny. Na zawody przybyły ekipy z powiatu oraz zaprzyjaźnionej gminy z Republiki Czeskiej. Druhom kibicowała licznie przybyła publiczność, wśród której nie zabrakło Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej. Mistrzostwo Powiatu Ząbkowickiego zdobyła powtórnie drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciepłowód. Drugie miejsce zajęli druhowie OSP Braszowice, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się załoga OSP Przyłęk.

Po ceremonii wręczania pucharów Poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka otrzymała z rąk Marka Ciapki – szefa powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ząbkowickiego, brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa.

Przypomnijmy, że parlamentarzystka jest od lat aktywnym członkiem Poselskiego Zespołu Strażaków i angażuje się na  rzecz ochrony przeciwpożarowej w regionie.

Przyznany medal jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Na rzecz lokalnych jednostek OSP angażuję się przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, bo przecież Ochotnicze Straże Pożarne są dla gmin swego rodzaju „polisą bezpieczeństwa”. – mówi parlamentarzystka.

fot. UMiG Ząbkowice Śląskie