Roztańczone Anioły w Wałbrzychu
18 stycznia, 2015
Jednodniowe posiedzenie Sejmu RP
22 stycznia, 2015

Katarzyna Mrzygłocka po raz kolejny doceniona przez przedsiębiorców

Kolejne słowa uznania oraz podziękowania za zaangażowanie nad tzw. ustawą umorzeniową trafiły do Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.
Przypomnijmy – Dzięki ustawie każdy przedsiębiorca, który miał jakiekolwiek zaległości z tytułu opłacania składek na własne ubezpieczenie społeczne w okresie od 1 stycznia 1999 do 28 lutego 2009 r., mógł skorzystać z umorzenia zadłużenia. Oczywiście po spełnieniu kilku warunków – między innymi uregulowaniu wszelkich innych ewentualnych zaległości wobec ZUS-u.
Po zakończeniu prac nad ustawą posłowie mieli wiele dobrego do powiedzenia o przewodniczącej podkomisji.
„Na początku chciałbym złożyć wyrazy szacunku pani poseł Kasi Mrzygłockiej za merytoryczność, znajomość tematu, otwartość na wszystkie środowiska związane z projektem ustawy. Szanowna pani poseł, to dodaje wiary w sens pracy w parlamencie.” – ocenił poseł PO, Henryk Siedlaczek.
Kiedy Platforma Obywatelska podjęła ten temat, przygotowując projekt ustawy, nic nie wskazywało, że w skłóconym parlamencie można tak rzeczowo i merytorycznie pracować. Dlatego przy tej okazji chciałabym podziękować koleżankom i kolegom z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, z podkomisji do spraw rynku pracy, a w szczególności pani poseł Izabeli Mrzygłockiej za styl i atmosferę pracy.”- dodała poseł Zofia Popiołek z Ruchu Palikota.

Zaangażowanie posłanki docenione zostało również przez przedsiębiorców.
To prawdopodobnie już ostatnie podziękowanie za pracę nad ustawą abolicyjną. Przyznam, że jest symboliczne, bo 15 stycznia 2015 r. skończył się okres obowiązywania (zasadniczo) ustawy abolicyjnej. Oznacza to, że po tej dacie składane wnioski o umorzenie będą nieskuteczne. Niemniej jednak należy pamiętać, że pewna grupa podmiotów w dalszym ciągu będzie mogła uzyskać umorzenie. Aby sprawdzić, czy mają Państwo możliwość starania się o abolicję po 15 stycznia 2015 r. zachęcam do kontaktu z zajmującymi się tym tematem prawnikami w ZUS. – komentuje Katarzyna Mrzygłocka.