Kultywują wielkanocne tradycje
30 marca, 2015
"Za mały jest świat na nasze podróże (…)"
13 kwietnia, 2015

Jutro Sejm wznawia obrady

Dwudniowe, 90. posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się jutro, tj. 8 kwietnia, o godz. 11.00. Posłowie wysłuchają m.in. kilku sprawozdań i kilkunastu pierwszych czytań projektów ustaw.
Na początek przygotowano sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o poselskich projektach ustaw o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz sprawozdanie Komisji Spraw Wewnętrznych o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
Posłowie wysłuchają także m.in. poprawionego sprawozdania Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a także sprawozdania Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
Na dwudniowe posiedzenie zaplanowano także zapoznanie posłów ze sporą garścią ustaw medycznych i związanych z rodziną, m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz zmianie niektórych innych ustaw, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zakazie zapłodnienia pozaustrojowego i manipulacji ludzką informacją genetyczną, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Sejm wysłucha także pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym i pierwszego czytania senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych oraz niektórych innych ustaw.
Posłowie zajmą się również powołaniem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Źródło: www.sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski