Jutro Sejm wznawia obrady

7 kwietnia 2015 - Blog - Brak komentarzy

Dwudniowe, 90. posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się jutro, tj. 8 kwietnia, o godz. 11.00. Posłowie wysłuchają m.in. kilku sprawozdań i kilkunastu pierwszych czytań projektów ustaw.
Na początek przygotowano sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o poselskich projektach ustaw o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz sprawozdanie Komisji Spraw Wewnętrznych o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
Posłowie wysłuchają także m.in. poprawionego sprawozdania Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a także sprawozdania Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
Na dwudniowe posiedzenie zaplanowano także zapoznanie posłów ze sporą garścią ustaw medycznych i związanych z rodziną, m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz zmianie niektórych innych ustaw, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zakazie zapłodnienia pozaustrojowego i manipulacji ludzką informacją genetyczną, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Sejm wysłucha także pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym i pierwszego czytania senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych oraz niektórych innych ustaw.
Posłowie zajmą się również powołaniem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Źródło: www.sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*