ROP o poprawie bezpieczeństwa warunków pracy
25 marca, 2015
Kultywują wielkanocne tradycje
30 marca, 2015

Jubileuszowy Arsenał Pamięci

Już po raz dziesiąty Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy zorganizowała konkurs poświęcony powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Niespodzianek nie było. Po raz szósty z rzędu zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum w Roztoce. Co ciekawe, co roku jej skład tworzą inni uczniowie. I ciągle wygrywają.
Łącznie w konkursie, który odbył się 25 marca, wzięło udział 13 gimnazjów z całego powiatu świdnickiego oraz cztery reprezentacje drużyn harcerskich. Zmagali się z pytaniami, których mimo już dziesięcioletniej historii konkursu, wciąż nie brakuje. Pytano ich, ile dni trwało Powstanie Warszawskie czy jaki numer nosiła drużyna, do której należeli Zośka, Alek i Rudy.
Zespół Szkół w Roztoce zgromadził na swoim koncie 122 punkty, tuż za nim, z zaledwie jednym punktem mniej, uplasowało się Gimnazjum w Marcinowicach, zaś trzecie miejsce ze 108,5 pkt. zajęło Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Wśród harcerzy najlepsza była reprezentacja 29 ŚDSH „Dęby”, za nią uplasowała się 10 ŚDH „Mrówkojady”, a trzecie miejsce zajęła 11 ŚDSH „Arkana”.
Nagrody ufundowali posłowie, w tym Izabela Katarzyna Mrzygłocka, przewodnicząca Rady Przyjaciół Harcerstwa w Świdnicy, a także Starostwo Powiatowe, Bank Zachodni WBK i urzędy gmin z terenu powiatu świdnickiego.
Zdjęcia: Komenda Hufca ZHP w Świdnicy

no images were found