Jak znaleźć pracę w Niemczech? Mieszkańcy powiatu ząbkowickiego już to wiedzą

17 października 2012 - Blog - Brak komentarzy

Kolejny Transgraniczny Dzień Informacyjno-Rekrutacyjny w powiecie ząbkowickim za nami. Podczas poprzedniej edycji tej niezwykle ważnej inicjatywy mieszkańcy Ząbkowic Śląskich i okolic  mogli się dowiedzieć, jak znaleźć pracę w Czechach. W tym roku natomiast spotkanie 15 i 16 października poświęcono możliwościom zawodowym w Niemczech.

Transgraniczny Dzień Informacyjno-Rekrutacyjny zorganizowały wspólnie Dolnośląski Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich. Pierwsza część spotkania zadedykowana była osobom, które chciałyby podjąć pracę za granicą – mogły się one dowiedzieć wszystkiego o warunkach pracy w Niemczech. Z kolei drugiego dnia o systemie kształcenia u naszych sąsiadów rozmawiali organizatorzy przedsięwzięcia oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego.

Inicjatywie patronowała posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wzięła  również udział w seminarium fachowym pod tytułem „Wypracowanie standardów pośrednictwa pracy i rekrutacji pomiędzy Eures a pracodawcami z uwzględnieniem kwalifikacji zawodowych kandydatów”.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*