14 lutego – Święto Zakochanych
14 lutego, 2012
Nie dla sprzedaży wałbrzyskich hałd
21 lutego, 2012

Izabela Katarzyna Mrzygłocka druga w plebiscycie „Kulturalny 2011”

Jedynie dziesięciu polityków w kategorii „Pierwsza Liga” i tyluż z każdego z szesnastu województw nagrodzono limitowanymi certyfikatami za troskę o rozwój szeroko pojętej kultury, sztuki i nauki, a także za promocję tych dziedzin oraz ich wspieranie – myślą, uczynkiem i pieniędzmi. W gronie laureatów plebiscytu „Kulturalni 2011”, organizowanego przez portal społecznościowy dobrzypolitycy.pl, znalazła się również posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która w kategorii „pierwszoligowców” zajęła drugie miejsce. – Nasza akcja nabrała pod koniec stycznia rumieńców. To dobry objaw: władza i wyborcy mają coraz głębszą świadomość tego, że to kultura i nauka są głównymi motorami rozwoju, także gospodarczego – poinformowali organizatorzy akcji.
Warto zaznaczyć, że ranking nie jest subiektywnym wyborem twórców portalu. Głosy na polityków oddawali Internauci, wysyłając sms-y na swoich faworytów. – Serdecznie dziękuję wszystkim użytkownikom portalu www.dobrzypolitycy.pl za oddanie na mnie głosu. To dla mnie niezwykle miłe i zobowiązujące wyróżnienie – mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Oto pierwsza dziesiątka najbardziej kulturalnych przedstawicieli władzy według portalu dobrzypolitycy.pl, kategoria „Pierwsza Liga”:
1. Krzysztof Kwiatkowski
2. Izabela Katarzyna Mrzygłocka
3. Donald Franciszek Tusk
4. Bronisław Maria Komorowski
5. Romuald Kazimierz Ajchler
6. Elżbieta Bieńkowska
7. Jarosław Aleksander Kaczyński
8. Michał Boni
9. Andrzej Strawa
10. Zbigniew Sosnowski