Coś dla twardzieli… czyli XVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim
9 września, 2011
Wałbrzyska wizyta Sekretarz Stanu w MEN
12 września, 2011

Imbramowickie Dożynki – „(…) zdrowo, pysznie i do syta!”

Od niedzielnego poranka posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka uczestniczyła w dożynkach gminy Żarów. Gospodarzem tegorocznej uroczystości był sołtys wsi Imbramowice.
Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła msza św., następnie korowodem wieńcowym udano się na boisko. Obrzędem przekazania chleba przywitano przybyłych gości i mieszkańców gminy. Podczas dożynek przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec wraz z oceną stoisk wiejskich. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka zasiadła w jury konkursów i przedstawiła wyniki. W programie nie zabrakło przeglądu zespołów wiejskich, a także zabawy tanecznej na zakończenie dnia.
Zapytana o uroki wsi posłanka odpowiada: – Mnie już dawno nie trzeba przekonywać, by odwiedzać dolnośląskie wsie z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że na wsi życie płynie swoim rytmem, który pozwala zwolnić i nabrać dystansu. Po drugie dlatego, że pragmatyzm mieszkańców pozwala spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy. A po trzecie wreszcie dlatego, że tylko na polskiej wsi można zjeść zdrowo, pysznie i do syta! Wspaniała uroczystość, rewelacyjni i otwarci mieszkańcy, cudowne jedzenie – podsumowuje tegoroczne dożynki posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.