Imbramowickie Dożynki – „(…) zdrowo, pysznie i do syta!”

11 września 2011 - Blog - Brak komentarzy

Od niedzielnego poranka posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka uczestniczyła w dożynkach gminy Żarów. Gospodarzem tegorocznej uroczystości był sołtys wsi Imbramowice.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła msza św., następnie korowodem wieńcowym udano się na boisko. Obrzędem przekazania chleba przywitano przybyłych gości i mieszkańców gminy. Podczas dożynek przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec wraz z oceną stoisk wiejskich. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka zasiadła w jury konkursów i przedstawiła wyniki. W programie nie zabrakło przeglądu zespołów wiejskich, a także zabawy tanecznej na zakończenie dnia.
Zapytana o uroki wsi posłanka odpowiada: – Mnie już dawno nie trzeba przekonywać, by odwiedzać dolnośląskie wsie z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że na wsi życie płynie swoim rytmem, który pozwala zwolnić i nabrać dystansu. Po drugie dlatego, że pragmatyzm mieszkańców pozwala spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy. A po trzecie wreszcie dlatego, że tylko na polskiej wsi można zjeść zdrowo, pysznie i do syta! Wspaniała uroczystość, rewelacyjni i otwarci mieszkańcy, cudowne jedzenie – podsumowuje tegoroczne dożynki posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*