Nasza trasa trwa!
24 listopada, 2016
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Wałbrzychu
6 grudnia, 2016

Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2016

Już po raz drugi, w Wałbrzychu, odbył się Festiwal Tradycji Górniczych. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek, a zakończyły w niedzielę.
01 grudnia został przygotowany Barbórkowy Program Edukacyjny, który był skierowany do szkół podstawowych oraz gimnazjów. Dla dzieci przygotowano także Biesiadę Górniczą.
W piątek odbył się turniej damski squash Barbórka 2016. Zawody zostały rozegrane w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Na godzinę 18 zaplanowano Wieczór Górniczy w Sztygarówce.
W sobotę obchody Barbórki rozpoczął Bieg Barbórkowy. Na wieczór zaplanowano Tradycyjny Babski Comber, który w tym roku przybrał formułę polskiego stylu ludowego. O godzinie 20.00 wystąpił zespół Oberschlesien.
W niedzielę Festiwal Tradycji Górniczych rozpoczął się mszą św. w Kościele Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Po uroczystej mszy św. odbyła się Wielka Parada Górnicza ulicami miasta. Parada zakończyła się pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Podczas wczorajszych obchodów, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka odsłoniła tablicę z nową nazwą placu „Skwer Wałbrzyskich Górników”. O godzinie 15.00 odbyła się Karczma Piwna, podczas której odśpiewano wiele biesiadnych pieśni.
W czasie trwania festiwalu można było uczestniczyć w grach i zabawach o tematyce górniczej przygotowanych dla rodzin, a także odbył się Jarmark Barbórkowy, gdzie można było zaopatrzyć się w wiele smakołyków oraz pamiątek.