Z wizytą na Wałbrzyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
31 marca, 2014
Sejmowy rozkład jazdy na najbliższy tydzień
2 kwietnia, 2014

Ekoistki – IX Akademia Kobiet Zainspirowanych

Praktyczne porady „eko”, wyróżnienia za działania szanujące środowisko naturalne oraz ekologiczny targowy „zawrót głowy” –  IX Akademią Kobiet Zainspirowanych zawojowały EKOISTKI.

Na Akademii nie mogło zabraknąć dobrego ducha Kobiecanek – posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, która od samego początku wspiera inicjatywę. IX Akademię Kobiet Zainspirowanych uhonorowała swoją obecnością rówenież Jagna Marczułajtis-Walczak, Poseł na Sejm RP oraz była snowbordzistka, która opowiedziała m.in. o wyrzeczeniach związanych z aktywnością sportową.

Podczas spotkania dyskutowano również m.in. o segregacji odpadów, wartościach odżywczych owoców i warzyw z marketu oraz o świadomości ekologicznej. Przekonywano do działania zgodnie z zasadą 3 x U: unikaj, używaj powtórnie, utylizuj.

Akademię urozmaicił występ uczniów z wałbrzyskiej PSP nr 15, która jest jedną z najbardziej zielonych szkół w regionie. Kobiecanki doceniły również osoby angażujące w działania eko, propagujące ekologiczne wartości i rozwiązania. W gronie zwycięzców znaleźli się: Jerzy Ignaszak, prezes WFOŚiGW – za ponad 2 dekady działań na terenie województwa, Estera Grabarczyk, za kolekcję ubrań oraz biżuterii – Recykling Art., Ireneusz Ciara, za żywienie terapeutyczne oraz Jacek Bożek, za całokształt wieloletnich działań w Klubie GAJA.