Komisja Polityki Społecznej i Rodziny oraz kluby parlamentarne za poprawkami Senatu do projektu ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium RP
15 czerwca, 2012
Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka interpeluje
18 czerwca, 2012

Dziś święto wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

Mija 13 lat, odkąd Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek podpisał Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 1999 r. w sprawie utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Dziś świętują wykładowcy i studenci tej uczelni. Kilka słów do nich napisała posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka:
Jest mi niezmiernie przykro, że posiedzenie Sejmu RP zbiegło się z tak radosnym dniem dla wykładowców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i że nie mogę być dzisiaj z Państwem. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że Państwa uczelnia jest dumą nie tylko Wałbrzycha, ale i całego regionu. Co roku wypuszczają Państwo na świat rzesze dobrze wykształconych młodych ludzi, świetnie przygotowanych do samodzielnego życia i potrafiących się odnaleźć w każdej sytuacji. Wiem to, bo na co dzień mam przyjemność obcować z absolwentami, którzy mogą się pochwalić dyplomem PWSZ. Widzę, jak ogromną mają wiedzę – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, i bardzo sobie te kontakty z nimi cenię.
Z okazji Święta Uczelni życzę wszystkim Państwu poczucia dumy i satysfakcji – wykładowcom z powodu niezmiennie wysokiego poziomu nauczania, a studentom – z powodu wyboru tak znakomitej uczelni. Mam nadzieję, że będę mogła świętować z Państwem za rok, a także w kolejnych latach.
Z pozdrowieniami
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Poseł na Sejm RP