Tegoroczni laureaci konkursu Moja Mama nagrodzeni!
27 maja, 2014
Sejm znów obraduje
28 maja, 2014

Dziś Dzień Samorządowca

Święto Samorządu Terytorialnego obchodzimy dziś w całej Polsce, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Z tej okazji posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wystosowała do wszystkich samorządowców z regionu wałbrzyskiego list z życzeniami.
Szanowni Państwo,
W rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych, które przeprowadzono 27 maja 1990 roku, obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego. To dzień szczególny nie tylko władz i pracowników samorządowych, ale także dla zwykłych obywateli, którzy dzięki samorządom mogą od 24 lat czuć realny wpływ na to, co dzieje się w ich gminie, mieście, powiecie czy województwie.
Rola władz samorządowych i urzędników jest w tym ogromna. To Państwo odpowiadają za tworzenie lokalnych wspólnot, zarządzanie ich majątkiem i zapewnienie podstawowych potrzeb obywateli. Często narażeni na społeczne niezadowolenie, sumiennie wykonują Państwo swoją pracę dla wspólnego dobra.
Doceniając ten wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, pragnę z okazji Święta Samorządu Terytorialnego złożyć Państwu życzenia satysfakcji z tej odpowiedzialnej pracy, która jest jednocześnie nieustanną służbą, ciekawych wyzwań zawodowych, a prywatnie – wielu radości życia, szczęścia rodzinnego, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku

/-/ Izabela Katarzyna Mrzygłocka

Poseł na Sejm RP