Półmetek kadencji
19 listopada, 2011
Wysłuchanie poselskie w sprawie wałbrzyskiego MPK
21 listopada, 2011

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego to wyjątkowe święto w polskiej tradycji. Święto, które stało się uhonorowaniem pracy zawodowej tysięcy pracowników służb społecznych. Praca socjalna w dzisiejszych czasach stanowi wielkie wyzwanie, które wymaga wrażliwości, empatii i wnikliwej obserwacji.
Codzienny wysiłek i zaangażowanie w pomoc osobom ubogim i chorym oraz rodzinom dotkniętym patologiami to niezwykle trudna i odpowiedzialna praca. Dlatego jestem pełna uznania za Państwa wytrwałość i dobre serce. Z perspektywy parlamentarzysty dostrzegam, że przepisy dotyczące pomocy społecznej wychodzą naprzeciw potrzebom marginalizowanych grup. Moja praca w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny pozwala mi w pełni poznać skalę zjawisk, które mają wpływ na charakter pracy socjalnej. Dlatego deklaruję Państwu chęć dalszej współpracy i zapraszam do dzielenia się uwagami, które w przyszłości pozwolą nam tworzyć lepsze prawo.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym. Niech wykonywanie codziennych obowiązków przynosi Państwu satysfakcję i szacunek ze strony podopiecznych.
Poseł na Sejm RP
Izabela Katarzyna Mrzygłocka