Największe święto w Strzegomiu
24 czerwca, 2013
Wakacyjne życzenia na koniec roku
28 czerwca, 2013

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W środę 26.06.2013 r. Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSPS Nr 10 w Wałbrzychu po raz 13-sty zorganizował Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji honorowy patronat nad uroczystością pn. „Dzień Godności – Dniem Radości” objęła posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która przygotowała dla uczestników słodki upominek. Pani Poseł, która nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu osobiście wystosowała również list z podziękowaniami i gratulacjami dla Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej – Pani Teresy Rochatki.
Głównym celem organizowanej uroczystości jest promocja umiejętności i talentów uczestników warsztatów i młodzieży szkolnej dotkniętej niepełnosprawnością intelektualną oraz ich integracja ze środowiskiem lokalnym. W tym roku panująca atmosfera przy wałbrzyskim Amfiteatrze rozgrzała nie tylko samych uczestników ale też zaproszonych gości.  Było barwnie, muzycznie i wesoło. Występy artystyczne przygotowane przez dzieci z regionu wałbrzyskiego oraz świdnickiego dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości i uśmiechu. Wśród nich był m.in. zespół muzyczny grający na instrumentach perkusyjnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, który dał popis świetnie przygotowanym repertuarem. Nie zabrakło też dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej i Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 w Wałbrzychu, których występ nagrodzono gromkimi brawami.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólną przekąskę a dla dzieci i młodzieży przygotowano tajemnicze losy z drobnym upominkiem.